RU LV EN
Uroloģija
Proktoloģija
Seksoloģija
Ginekoloģija
LOR
Ķirurģija
Iekšķīgas slimības
Dermatoveneroloģija
Psihiatrija/psihoterapija
Alergoloģija
Gjensidige
Ekstender

VIP Style

Publicēts  25.11.2009

BulletJautājums LOR-speciālistam: vai var būt blakusdeguna dobumu iekaisums arī bez klasiskajām pazīmēm-sāpēm pieres un vaigu daļā un temperatūras?


BulletVai Uniklinika ir iespejams veikt mandelu likvidaciju? Un cik tas maksa? Paldies!


BulletSveiki! Man jau kādas 2 nedēļas pa retam iesāpas galva un deguna dobums un virs acīm liekas ka tur viss ir pilns... Vai tās varētu būt strutas? Esmu tagad Dānijā, un būšu te vēl kādas 3 nedēļas. Ko es varētu darīt lietas labā un vai nekas slikts nevar notikt par šīm 3 nedēļam kamēr tikšu pie ārsta? Paldies.


BulletLabdien. Sakiet ludzu, vai pie jums veic deguna starpsienas operaciju un cik tas apmeram izmaksa? Un, vai darbojas BTA a3 apdrošināšana?


BulletLabdien, esmu dzirdējusi, ka, ja vienreiz dur degunā, lai dabūtu strutas ārā, tad tas būs jādara regulāri, respektīvi, kā vienreiz to izdara, tā tas būs jādara pie katrām iesnām. Vai tā ir taisnība? Paldies jau iepriekš.


BulletLabdien. LORs man konstatēja deguna dobumu iekaisumu un veica deguna skalošanu, vilka strutas ārā. Vai tas nenozīmē, ka tagad pie katras saaukstēšanās, kad būs iesnas, tā veidosies strutas deguna blakus dobumos? Un katru reizi būs jāskalo? Un no kā ir atkarīgs vai iesnas vienkārši pāriet, vai veidojas strutas deg.bl.dob.?


BulletJau mēnesi reibst galva, spiež ausīs, tās it kā aizkrīt. Sajūta šausmīga. Izskatīja man galvu, biju pie LOR-a. Neko neatrada. Ārsts saka, ka tā ir osteohondroze. Nespēju vairs strādāt. Moka baiļu sajūtas. Man ir 32 gadi. Nezinu pie kāda speciālista vēl griezties?


BulletJautājums LORam. Vai uzreiz pēc deguna starpsienas operācijas vizuāli parādās kādi zilumi, pampums vai kas cits? Ja ir, tad kas un cik ilgā laikā pazūd?


BulletJautājums LOR-am. Manam dēlam ir 20 gadi, apm. 8 gadus - nepārtrauktas iesnas, aizlikts, tūksnains deguns. Bija nozīmēta deguna starpsienas deformācijas operācija. Vai pēc operācijas veikšanas minētās problēmas izzudīs un iesnu gadījumā tās būs pārejošas?


BulletKas ir Menjera slimība, norise un sekas, ārstēšana?


BulletLabdien! Jautāju LOR-am. Kas ir tautā sauktie "korķi" mandelēs? Vai iespējams no tiem atbrīvoties?


BulletLabdien! Jautājums LOR-am: mans puisis pirms 3 gadiem guva deguna traumu. Diagnoze - nobīdīta deguna starpsiena. Ko darīt, operēt? Paldies!


BulletVai obligāti jātaisa deguna punkcija, man ir akūts deguna dobuma iekaisums. 3 dienas potēju karstas potes, dzeru antibiotiku CIFRAN un tabletes AKTIFED. Degunā pilienu tūskas noņemšanai pilienus. Vel skaloju degunu ar atšķaidītu ābolu ētiķi.Ko vel man vajadzētu darīt, lai nevajadzētu durt. Iesnas nāk ārā ļoti biezas.


BulletLabdien! Man meitai 4 gadu vecumā ausīs bija šķidrums kuru ar zālēm nevarēja likvidēt, bet vajadzēja vilkt ārā. Pēc šīs slimošanas LORs ieteica izraut aizdegunes mandeli lai nebūtu problēma ar ausīm. Aizdegunes mandeli izrāvām. Apmēram gadu pēc tam īpašās problēmas ar ausīm nebija.Toties tagad 6 gadu vecumā mums rudenī un pavasarī bija vidussaus iekaisums. Ārste sāk uztraukties par bērna dzirdi. Ko Jūs lūdzu ieteiktu man darīt?


BulletSveicināti! Man dēlam 5 gadi, LORs konstatēja adenoīdus.Sakiet lūdzu, vai nav citu ārstēšanas variantu kā tikai izraušana? Kā notiek tāda operācija un kādas var būt kompilkācijas?


BulletLabdien! LORs man konstatēja deguna dobuma iekaisumu un strutas pieres kaula dobumā. Lietoju antibiotikas (ciprofloksacīns), bet pēc atkārtota rengena, situācija nav uzlabojusies. Ārsts kā vienīgo variantu piedāvā punkciju. Vai haimorīta ārstēšanā nav citu iespēju, piem. lāzerterapija (dzīvoju mazpilsētā)? Vai pēc punkcijas veikšanas, turpmāk katru iesnu gadījumā neveidosies iekaisums un nebūs jāveic deguna dobuma skalošana? Paldies.


BulletJautājums LORam. Ko darīt, ja deguna starpsienā ir izveidojies caurums? Kā to ārstē? Vai to vispār var izārstēt?


BulletLabdien! Man apmēram nedēļu sāp labā acs pagriežot uz augšu (virzienā uz degunu). Sāpes pieņemas spēkā. Sāp jau arī galvas labā puse. Kas tam varētu būt par iemeslu?


BulletLasīju, ka ieilgušas iesnas, vai pareizāk sakot mūžīgi aizlikts deguns, arī ir alerģijas izpausme. Sakiet, kā tādas lietas tiek ārstētas? Tieši saistībā ar aizliktu degunu, jo man tāds ir visu laiku, sajūta, ka elpojot kaut kas traucē brīvi ieelpot, kad sakas saaukstēšanas un ir iesnas, tad vispār grūti klajas. Vai tā ir operējama lieta, vai arī ir citi veidi kā ar to cīnīties? Darbā ir sauss gaiss, darbs ar papīriem, ļoti bieži šķaudu!


BulletLabdien! Gribētu zināt speciālista viedokli šādā jautājumā: vai man vajadzētu nopietni uztraukties par ģībšanas epizodēm apmēram 2-3 reizes gadā, kas vienmēr saistītas ar ilgstošu stāvēšanu kājās, svaiga gaisa trūkumu (telpās) vai negatīvu psihoemocionālu reakciju (uztraukums, trauksme)? Šādas epizodes sākušās pusaudža vecumā, bet pēdējo 3 gadu laikā kļuvušas biežākas (līdz 3 reizēm gadā). Man 23 gadi, esmu vesela, hronisku slimību, grūtniecības nav. Kādus izmeklējumus Jūs ieteiktu veikt?


BulletSveicināti vēlreiz! Kā palīdzat vīram, kuram ausīs ir aizsērējumi, jeb tā sauktie "korķi"? Vai var lietot ūdeņraža pārskābi, ja var, tad cik % tā var būt? Paldies.


BulletLabdien. Man ir 17 gadu. Man jau ilgāku laiku ir nedaudz paaugstināta temperatūra (37,0-37,2 gr.). Esmu taisījusi urīna analīzes, taču tās neko sliktu neuzrāda. Dažreiz liekas ka pašsajūta ir laba, bet citreiz uznāk nogurums, bezspēks, ļoti bieži mēdz but nogurušas kājas. Nedaudz atrāk pieceļoties, sareibst galva. Lietoju zemu devu hormonālās pretapaugļošanās tabletes (jau pusgadu). Vai tas varetu būt saistīts ar to? Ir arī beigtas mandeles.


BulletMan ir problēmas ar mandelēm. Esmu tas jau mēģinājusi saldēt, taču tas nepalīdzēja. Vēlāk tās piesaldēju, taču arī tas īsti nepalīdz. Diezgan bieži mēdzu slimot ar parastām saaukstēšanās slimībām, kurās mani pavada arī kakla sāpes. Bez tam, no rītiem man mēdz būt tā, ka ir sauss, sāpīgs kakls, bet kad iepūš kādu kaklā pūšamo, tad pāriet. Nesen biju pēdējo reizi piesaldēt mandeles, bet ārsts mani jau gatavoja uz to, ka, ja nepalīdzēs, būs jārauj ārā. Bet vai nav tā, ka 'tad kad izrauj, sāk vairāk slimot ar klepu, bronhītiem, plaušu karsoņiem, respektīvi slimību pārņem kāds cits orgāns? Un vai pie tā ka mēdz ļoti bieži slimot, ir vainojamas mandeles? Lūdzu pastāstiet kaut ko par to.

Copyright © 2004 UniKLINIKA. All rights reserved. Phone: (+371) 7505047. Fax: (+371) 7505047.
e-mail: info@uniklinika.lv
Programmed by NovaMedia